Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yürütücülüğünde Ankara Valiliği ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi  ortaklığında  düzenlenen ‘Gençlik Perspektifinden İklim Değişikliği ve Çevre Çalıştayı’ Ankara Vali Yardımcımız Dr. Ayhan Özkan, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emrah Akbaş ve  Öğretim Üyesi Doç. Dr. Esat İpek’in katılımı ile Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün  ev sahipliğinde gerçekleşti.

Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus+ Gençlik Programı, Bireylerin Öğrenme Hareketliliği ve Gençlik Katılımı kapsamında düzenlenen programa Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Akdeniz Bölgesi, Marmara Bölgesi ve Ege Bölgelerinden toplam 32 gencimiz davet edildi.

Ülkemizi ve dünyayı etkileyen, büyük tehlikeyle ilgili gençler üzerinde farkındalık geliştirici çalışmaların gerçekleştirilmesi, gençlerin konu ile ilgili temel sorunları tanımlamaları ve gençlik merkezleri ve gençlik çalışmalarına yönelik politika önerilerini geliştirmek amacı ile çalıştay kapsamında yapılan oturumlarda Ankara Vali Yardımcımız Dr. Ayhan Özkan, Prof. Dr. Emrah Akbaş ve  Doç. Dr. Esat İpek gençlerimize  bilgi ve birikimlerini aktardılar.

Projenin bir sonraki ayağı ekim ayında Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yürütücülüğünde ilimizde gerçekleşecektir.