10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma Atletizm Yarışları Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam ve Atatürk Çocukları Parkında gerçekleşti.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni 44 ilden gelen  sporcu, antrenör  ve protokolün  katılımı ile gerçekleşti.  Saat 09:05’de  Mustafa Kemal Atatürk  anısına saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı Fatih Çintimar’ın açılış konuşmasının ardından yarışlara geçildi.

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Atletizm Federasyonunun birlikte düzenlediği  Atatürk’ü Anma Yarışları 44 ilden; 406 kız, 398 erkek toplamda 804 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

Küçük, yıldız ve genç ( kızlar ve erkekler ) kategorilerinde düzenlenen anma yarışları sonunda dereceye giren atletlere  Atletizm Federasyonu tarafından para ödülü, Ankara Gençlik  ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kupa ve madalya verildi. Dereceye giren takım ve sporculara ödülleri Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı Fatih Çintimar, Spor Hizmetleri Müdürü Soner Başkaya, Türkiye Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Yasemin Bakıcı ve protokol tarafından verildi.