Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Amatör Spor Haftası kapsamında düzenlediği "Sporun En"leri ödül töreninde ödüller sahiplerini buldu.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyon Ankara Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, TASKK Genel Sekreteri Abdullah Albunar, TASKK Yönetim Kurulu Üyesi Hatip Çopur, İl Müdürü Mustafa Çelik, Spor Hizmetleri Müdürü Soner Başkaya, Şube Müdürleri ve sporcularımızın katılımı ile gerçekleşti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı marşının okunması, Ankara Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, TASKK Genel Sekreteri Abdullah Albunar ve İl Müdürü Mustafa Çelik’in açılış konuşmalarını gerçekleşmelerinin ardından ödül törenine geçildi.
Branşlarında Uluslararası başarı elde eden İlimiz sporcularına ödülleri Ankara Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, TASKK Genel Sekreteri Abdullah Albunar, TASKK Yönetim Kurulu Üyesi Hatip Çopur, İl Müdürü Mustafa Çelik, Spor Hizmetleri Müdürü Soner Başkaya ve Şube Müdürleri tarafından verildi.
Ödül törenin de yılın başarılı sporcularının yanı sıra
Yılın Antrenörü dalında Merdan Özkeçeli
Yılın Sporcu Annesi dalında Selma Engin
Yılın İl Temsilcisi dalında Selahattin Karayel
Yılın Spor Kulübü dalında Ankara TVF Spor Lisesi
Yılın Basın Gönüllüsü dalında Gökhan Çakar ödüle layık görüldü.
Yılın Başarılı Sporcuları
Aleyna Ertürk
|
Eskrim
|
2022 Dünya Şampiyonu
|
Utku Caberoğlu
|
Özel Sporcular Masa Tenisi
|
2022 Avrupa Şampiyonu
|
Ebru Acer
|
Özel Sporcular Masa Tenisi
|
2022 Avrupa Şampiyonu
|
Yusuf Bahadır Eryılmaz
|
Okçuluk
|
2022 Avrupa Şampiyonu
|
Esma Nur Çakmak
|
Bilek Güreşi
|
2021 Dünya Şampiyonu
|
Esra Akbaş
|
Bilek Güreşi
|
2022 Dünya Şampiyonu
|
Asuman Ayhan
|
Halter
|
2021 Avrupa Şampiyonu
|
Emin Kubilay Özer
|
Atıcılık
|
2022 Avrupa 2.
|
Şimal Yılmaz
|
Atıcılık
|
2022 Avrupa 2.
|
Sude Kurnaz
|
Kick Boks
|
Dünya Şampiyonu
|
Mustafa Sertkaya
|
Modern Pentatlon -
|
Yıldızlar Avrupa 2.
|
Yasin Erdoğan
|
Halter
|
Avrupa Şampiyonu
|
Yakub Alperen Kaysi
|
Kick Boks
|
|
Tvf Spor Lisesi
|
Voleybol
|
LDünya Şampiyonu
|
Sporcular
|
|
|
Nazmi Mert Bayoğlu
|
Ali Eren Öztürk
|
Tuğrul Mansur Düzce
|
Taha Berat Massa
|
Metin Teközgen
|
Mehmet Buğra Taşören
|
Yusuf Emre Güler
|
Bahadır Kuyucu
|
Efe Özsoy
|
Mert Cuci
|
Muharrem Kurtuluş
|
Melih Uysal
|
Antrenörler
|
|
|
Ahmet Uğur Solmaz
|
|
|
Ali Kazım Hidayetoğlu
|
|
|