10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni ve 10 Kasım Atatürk'ü Anma Atletizm Yarışları Eryaman Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde yapıldı.

09.05'te Türkiye'nin 41 farklı ilden gelen 211 sporcu ve protokol  Atatürk için saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı okudu.

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) işbirliği ile düzenlenen Anma Yarışları 3000 metre genç kızlar yarışı ile başladı. 19 ilden gelen 99 sporcunun katılımı ile gerçekleşen yarışlar sonunda, birinciliği Erzurum'dan Elanur Çoban 10.19 saniyelik derecesiyle kazandı. İkinciliği ise Eskişehir'den Ayça Fidanoğlu 10.32 saniyelik derecesiyle, üçüncülüğü de Erzurum'dan Merve Bingöl elde etti.

Yarışmada Erzurum'dan Dilek Koçak dördüncü, Isparta'dan Ceyda Melek Pınar da beşinci oldu.

22 İlden 112 sporcunun katılımı ile gerçekleşen 4000 metrelik genç erkekler yarışında Erzurum'dan Mevlüt Kılıç 11.01 saniyelik derecesiyle birinci, yine Erzurum'dan Mevlüt Aras ikinci, Erzurum'dan Enbiya Yazıcı da üçüncülük elde etti. Ankara'dan Baran Ergüven dördüncü, Bitlis'ten İsmail Taşyürek de beşinci sırada yarışmayı tamamladı.

Genç kızlar ve genç erkekler kategorisinde Erzurum ili sporcuları takım halinde birinci olurken, genç kızlarda Eskişehir sporcuları ikincilik, İstanbul ili sporcuları da üçüncülük derecesi kazanan takım oldu. Genç erkeklerde ise Ankara sporcuları ikincilik, Ağrı sporcuları da takım halinde üçüncülük derecesi elde etti.

Yarışmaların ardından dereceye giren ferdi sporculara ve takımlara madalya, kupa ve para ödülleri Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar , Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Federasyon Genel Sekreteri Halil Akkaş ve protokol tarafından verildi.