YAZ OKULLARINDA SERTİFİKA HEYECANI

Gençlik ve Spor Bakanlığının projesi olan ve Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından koordine edilen 2017 Ücretsiz Yaz Spor Okulları ve Engelliler İl Spor Merkezlerine yoğun ilgi devam ediyor.

2 AĞUSTOS 2017 / RIDVAN ASLANER
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığının projesi olan ve  Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından koordine edilen  2017 Ücretsiz Yaz Spor Okulları ve Engelliler İl Spor Merkezlerine  yoğun ilgi devam ediyor.

5-18 yaş aralığında çocuk ve gençlere ücretsiz sporla tanışma ve spor yapma imkanı sunan yaz spor okulları Temmuz ve Ağustos aylarında iki dönem halinde 21 branşta 75 kadrolu antrenör eşliğinde yapılmaktadır.  

Temmuz döneminin sona ermesi nedeni ile tüm branşlarda kursiyerler için katılım sertifikası dağıtım töreni düzenlendi. 19 Mayıs Ziya Ozan Yüzme Havuzunda gerçekleşen törende katılımcılar belgelerini Spor Şube Müdürü Gürsel Uzunca ve yaz spor okullarında görev alan antrenörler tarafından aldılar ve ardından toplu fotoğraf çektirdiler.

Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan YILDIZ, İl Spor Merkezleri çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada “ Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğümüz tarafından koordine edilen Ücretsiz İl Spor Merkezlerimize gösterilen yoğun ilgi bizleri son derece memnun etmektedir.

Çocuk ve  gençlerimizi sporla tanıştırma, spor yapma yeteneği kazandırma, yaz tatili döneminde kötü alışkanlıklardan uzaklaştırma , kendini kontrol edebilen , saygılı, bilinçli , paylaşım ruhunu kullanabilen sporcular yetiştirebilmek  ayrıca  başarılı sporcuları keşfedip ilgili kulüplere yönlendirerek Türk sporuna yeni yetenekler  kazandırma amacı ile projelendirilen İl Spor Merkezlerimizde şuan itibari ile 65  bin olmakla birlikte bu yıl hedefimiz il, ilçe ve diğer il spor merkezlerinin de çalışmaları ile ilimizde 150 bin çocuk ve gencimizi sporla buluşturmayı hedefliyoruz.

İl Spor Merkezlerimizde yapılan çalışmalarımız sonucunda gelecek yıllarda ülkemizi uluslararası spor müsabakalarında başarı ile temsil edecek sporcular yetiştirmekte bir başka hedefimizdir. Bu bağlamda ağustos kayıtlarımızın devam ettiğini hatırlatır, siz değerli çocuk ve geçlerimizi sporla tanışmaya ve sporla yaşamaya davet ediyorum” dedi