Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim,Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Sanayinin Çırakları Geleceğin Yıldızları” projesinin açılış programı Mehmet Akif Yurdunun konferans salonunda gerçekleşti.

25 Kasım-04 Aralık 2019 tarihleri arasında proje kapsamında gerçekleşecek olan futbol turnuvasının açılış programı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Şahsuvar Erbaş, Bilal Başar, şube ve yurt müdürleri ile turnuvaya katılacak takımların idareci antrenörleri ve sporcularının katılımı ile gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program açılış konuşmaları ile devam etti.   Kişisel Gelişim Uzmanı Mahmut Çelikus’un sunumu, şed kuşanma töreni ve Yavuz Şanlı’nın konserinin yer aldığı program sonunda turnuvaya katılacak takımlara spor malzemesi dağıtım töreni gerçekleştirildi.  

“Sanayinin Çırakları Geleceğin Yıldızları” projesinde; Mesleki Eğitim Merkezlerinde kayıtlı çıraklık eğitimi görmekte olan ve sanayide çalışan gençlere sportif, sosyal ve kültürel faaliyet alanı temin ederek serbest zamanlarını faydalı şekilde değerlendirmelerine, yeni arkadaşlar edinmelerine, arkadaşlarıyla daha sağlıklı iletişim kurarak sosyal olarak kendilerini geliştirmeyi, aynı zamanda yeteneklerini sergilemelerine imkanlar sunmayı hedeflemektedir.