HABERARŞİVİ
 • 19

  MAYIS

  19 MAYIS RESMİ TÖRENLERİ YAPILDI

  İl Müdürü Gürhan YILDIZ, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Ulus Atatürk Heykeline Çelenk sunumunu gerçekleştirdi.

 • 16

  MAYIS

  ETİMESGUT GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ

  Etimesgut Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğümüz tarafından ve Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinasyonunda bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Bahar Dönemi Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği İlçe Finali Ödül Töreni Emel Önal İlkokulu Spor Salonunda düzenlendi.

 • 15

  MAYIS

  GENÇLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri başladı. 15-19 Mayıs Tarihlerinde kutlanacak olan Gençlik Haftasının açılış töreni Ulus Meydanında yapıldı.

 • 10

  MAYIS

  Akyurt'ta Engelliler Haftası Kutlandı

  10 Mayıs 2018 ‘Engelliler Haftası’ etkinlikleri kapsamında Akyurt Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büğdüz Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkeziyle ortaklaşa düzenlemiş olduğumuz ‘Engelliler Haftası’ İlçe Kaymakamımız ve protokolün katılımıyla gerçekleşti.

 • 10

  MAYIS

  KAMU FUTBOLDA ŞAMPİYON BELLİ OLDU

  Ankara Ghsim olarak geleneksel düzenlediğimiz bu yıl da ilimizde bulunan 78 kamu kurumunun katılımıyla yaklaşık iki bin kamu personelinin spor yapma imkanı bulduğu ve 250 müsabakanın oynandığı mst iş makinaları kamu futbol turnuvası final maçında Hacettepe Üniversitesini 1-0 mağlup eden İl Milli Eğitim Müdürlüğünün şampiyonluğuyla sona erdi.

 • 9

  MAYIS

  ETİMESGUT'TA FUTBOL COŞKUSU

  2017-2018 Okul Sporları faaliyetleri kapsamında yer alan futbol müsabakaları; yeşil sahalarda coşkulu bir şekilde tamamlandı.

 • 4

  MAYIS

  TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASI VE SPORA YÖNLENDİRME PROJESİ START ALDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa hayata geçirdiği sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yayılması, çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spor başlama yaşındaki yetenekli çocukları tespit edip yeteneklerine göre branşlara yönlendirmek amacıyla uygulanacak Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme projesinin Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak startı 07 Mayıs 2017 tarihinde veriliyor.

 • 2

  MAYIS

  ETİMESGUT'DA MADALYA TÖRENİ

  2017-2018 Okul Sporları faaliyetleri kapsamında 47 Okul 6 kategoride yapılan müsabakalarda, Basketbol branşında 936 öğrenci ve Futsal branşında 878 öğrencinin katılımıyla Madalya Töreni yapıldı.

 • 2

  MAYIS

  ALTINDAĞ OKUL SPORLARI FUTBOL MÜSABAKALARI SONA ERDİ

  Altındağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğümüz tarafında organize edilen, 2017-2018 İlçe Okul Sporları faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen futbol müsabakaları tamamlandı.

 • 27

  NİSAN

  ETİMESGUT’ TA ÖZEL SPORCULARDAN İLK BAŞARI GELDİ

  09.10.2017 tarihinde Türkiye Özel Sporcular Federasyonu, Etimesgut Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘‘Engelleri Sporla Aşıyorum’’ projesi ilk meyvelerini vermeye başladı

 • 27

  NİSAN

 • 25

  NİSAN

  ŞEHİTLERİMİZİ "57.ALAY VEFA YÜRÜYÜŞÜ" İLE ANDIK

  Gençlik ve Spor Bakanlığınca organize edilen "57. Alaya Vefa Yürüyüşü" 81 İlde eş zamanlı yapıldı. Yürüyüş İl Müdürü Gürhan Yıldız, Şube Müdürleri, Gençler Merkezi Müdürleri, Gençlik Merkezi üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

 • 25

  NİSAN

  AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MÜJDE

  2024 Avrupa Futbol Şampiyonasına aday ülke olmamız nedeniyle yapılacak olan Ankara Stadyumunun yapımı için 19 Mayıs Stadyumunun haziran ayı ortalarında yıkılması planlanmaktadır.

 • 24

  NİSAN

  "BİR TARAFTAR BİR KİTAP BİR KİTAP BİR DEĞER" PROJEMİZE BÜYÜK DESTEK

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün Dünya Kitap Günü etkinlikleri kapsamında başlattığı ''Bir Taraftar Bir Kitap, Bir Kitap Bir Değer'' projesi Cumartesi günü oynanan Gençlerbirliği - Osmanlıspor ve Pazar günü oynanan MKE Ankaragücü - Gazişehir Gaziantep karşılaşmalarına gelen taraftarların desteği ile amacına ulaştı.

 • 16

  NİSAN

  AKYURTTA BU AYIN'Kİ KONUĞU DR.MEHMET SILAY

  Akyurt Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Her Ayın Bir Konuğu’ projesi kapsamında, projenin bu ayki konuğu olan araştırmacı yazar Dr. Mehmet SILAY oldu.