GÖLBAŞINDA FETİH VE GENÇLİK KONFERASI ÇOŞKUSU

Gölbaşı Gençlik Merkezi Müdürlüğümüzce İstanbul’un fethinin 564. Yıldönümü dolayısıyla 29 Mayıs 2017 Pazartesi günü Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezinde 350 gencin katılımıyla “Fetih ve Gençlik” konulu söyleşi programını gerçekleştirdik. Program; Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Ardından açılış konuşmasını İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü İrfan ÖZÜDOĞRU yaptı.

9 HAZİRAN 2017 / RIDVAN ASLANER
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gölbaşı Gençlik Merkezi Müdürlüğümüzce İstanbul’un fethinin 564. Yıldönümü dolayısıyla 29 Mayıs 2017 Pazartesi günü Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezinde 350 gencin katılımıyla “Fetih ve Gençlik” konulu söyleşi programını gerçekleştirdik. Program; Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Ardından açılış konuşmasını  İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü  İrfan ÖZÜDOĞRU yaptı.     

            Konuşmasında ;  tarihimizde 21 yaşında dünya tarihini değiştiren, karadan gemiler yürüten genç liderler olduğu gibi bu gün de 15 Temmuzdaki gibi vatanı, milleti, bağımsızlığı ve manevi değerleri için tankların önüne kendini siper eden gençlerimizin olduğunu söyledi. Gençlik ve  Spor Bakanlığı olarak gençlik faaliyetleriyle gençlerin her daim yanında olduklarını, Gölbaşı Gençlik Merkezi olarak gençlerin ailelerinden sonra ikinci evleri, güvence kapıları olacağını belirtti. 

Program; gençlik merkezlerinin tanıtım videosunu katılımcılara izlettikten sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim CERRAH’ın Fetih ve Gençlik konulu konferansı ile devam etti. Sayın CERRAH konuşmasında; İstanbul’un dünya tarihindeki öneminden, Peygamber Efendimiz (s.a.v) in hadisine mazhar olabilmek için Osmanlı padişahları mücadele ettiğinden  fakat fetihin Fatih Sultan Muhammed Han hazretlerine nasip olduğundan,  fetihin savaş için değil barış için, umut için, yeni kapılar açmak için yapıldığından bahsetti.

Hasan Özer’in konseri ve Mehteran Ekibinin Mehter Marşlarını söylemesiyle program sona erdi. Konuşmalarından dolayı  Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim Cerrah’a, katkılarından dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Gürhan Yıldız’a, Gölbaşı Belediye Başkanımız Fatih Duruay’a, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adnan Gürbüz’e, Ankara Büyükşehir Belediyesi mehteran ekibine katılımlarından dolayı okullara ve gençlere teşekkür ederiz.