15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK

15 Temmuz 2016’da tüm dünyaya vatan ve bayrak için birlik olma dersi verdiğimiz demokrasi zaferimizin yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen “15 Temmuz Anma Töreni” şehit yakınlarımız, gazilerimiz, personelimiz, gençlik merkezleri üyelerimiz ve sporcularımızın katılımıyla Bakanlığımız Konferans Salonu’nda yapıldı.

13 TEMMUZ 2017 / RIDVAN ASLANER

15 Temmuz 2016’da tüm dünyaya vatan ve bayrak için birlik olma dersi verdiğimiz demokrasi zaferimizin yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen “15 Temmuz Anma Töreni”  şehit yakınlarımız, gazilerimiz, personelimiz, gençlik merkezleri üyelerimiz ve sporcularımızın katılımıyla Bakanlığımız Konferans Salonu’nda yapıldı.

Programımız 15 Temmuz gecesi vatan ve bayrak uğruna şehadet şerbeti içmek için halkımızı meydanlara çıkmaya davet eden salaların okunmasıyla başladı,  ardından Kur’an-ı  Kerim okundu. Açılış konuşmasını İl Müdürümüz Gürhan YILDIZ yaptı. YILDIZ “Gençler, sizler 15 Temmuz gecesi ilk defa bir darbeyle karşılaştınız. Bu ülkede birçok darbe yaşandı ama 15 Temmuz onlardan çok farklıydı. 15 Temmuz’da hainlerin planlarını bozan, hesaplayamadıkları farklı birisi vardı. Biz bu yola çıkarken beyaz kefenimizi giydik diyen bir lider ve onun arkasından yürüyen bir millet vardı!.. Gençler Ömer size bir vatan bıraktı, on yedisinde şehadete koşan Uhud Kadir IŞIK size bir vatan bıraktı, milli irade için canını veren 249 şehit size bir vatan bıraktı… Ezanımız da mezarımız da bu topraklarda olacak. Milletimiz yazdığı bu kurtuluş destanını unutmayacağız, unutturmayacağız.” diyerek gençlere seslendi.

Program 15 Temmuz gecesi yaşananları anlatan sinevizyon gösterisinin ardından,  dökülecekse kanımız bu topraklarda dökülecek diyerek canlarını ortaya koyan kahraman gazilerimizin şiirleri ve konuşmalarıyla devam etti. Zaman zaman duygulandığımız, zaman zaman coşkunun zirve yaptığı, tekbirlerin getirilip , marşların söylendiği programımız gençlerden yoğun ilgi gördü.

Kapanış konuşmasını Gençlik Hizmetleri Daire Başkanımız Ahmet Cemil BEDİR yaptı. BEDİR “Bu vatana zorluklarla sahip olduk. Bunun bedelini dedelerimiz, babalarımız,  atalarımızın ve şehitlerimizin ödediğini unutmamalı, unutturmamalıyız... Şükürler olsun Rabbime verdiğimiz emekler, ektiğimiz tohumlar boşa gitmemiş ki 15 Temmuz da o gençler bizi utandırmadı.” dedi.

Büyük beğeni toplayan programımız şehit yakınları ve gazilerimize plaket takdimi ve ardından dua ile sona erdi.