AKYURT'TA AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Akyurt Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Amatör Spor Haftasına düzenlediği açılış töreni ile start verdi.

8 EKİM 2018 / GÖKHAN ÇAKAR
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Akyurt Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Amatör Spor Haftasına düzenlediği açılış töreni ile start verdi.

Akyurt Spor Salonunda gerçekleşen açılış töreni Akyurt Kaymakamı Osman ALTIN, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan AYCAN, AnK, Akyurt Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal YURTOĞLU, birim amirleri ve amatör sporcular ve Akyurt halkının katılımı ile gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreni Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının Konseri, Akyurt Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal YURTOĞLU açılış konuşması ile devam etti. YURTOĞLU konuşmasında ; Amatör Spor Haftasının 08-14 Ekim tarihleri arasında çeşitli branşlarda müsabakalar ve etkinlikler ile kutlanacağını  bu vesile ile tüm halkımızı etkinliklere davet ettiğini belirtti. 

Akyurt Kaymakamı Osman ALTIN, Amatör Spor Haftası ile ilgili yaptığı konuşmasında Amatör Sporun önemine değinirken, böyle bir haftanın kutlanmasında emeği geçenlere teşekkürlerini sundu. Akyurt Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ ise konuşmasında Amatör sporun ülke sporunun kalbi olduğunu ve gerekli değerin her zamankinden daha fazla verilmesi gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından Mehteran Takımı gösterisini sundu. Taekwondo, Boks, Judo ve Güreş branşlarında sporcular sportif gösterilerin sergiledi. 08 Ekim 2018 tarihinde başlayan Amatör Spor Haftası 14 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek.