BALKAN ŞAMPİYONU OLARAK DÖNDÜLER

8-10 Aralık tarihleri Karadağ’da düzenlenen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Balkan Karate Şampiyonası’nda Türkiye Karate Milli Takımı, kazandığı 10 altın, iki gümüş ve sekiz bronz madalya ile Balkan Şampiyonu oldu

13 ARALIK 2017 / GÖKHAN ÇAKAR

8-10 Aralık tarihleri Karadağ’da düzenlenen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Balkan Karate Şampiyonası’nda Türkiye Karate Milli Takımı, kazandığı 10 altın, iki gümüş ve sekiz bronz madalya ile Balkan Şampiyonu oldu.

Türkiye’nin yanı sıra Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Makedonya, Kosova, Karadağ, Romanya, Sırbistan ve Slovenya’dan 785 karateci katıldı. Şampiyonada Karate Milli Takımı ülkemizi 45 sporcuyla temsil etti.

Igalo Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı şampiyonada milli karateciler, çıktığı 12 final mücadelesinden 10’unu kazanma başarısı gösterdi.

Balkan Şampiyonu olan Milli Takımımızı tebrik ediyor, Şampiyonada dereceye giren sporcularımız Enes Özdemir'i (Genc Erkek Ferdi Kata dalında Altın Madalya) , Betül Bilgin , Buse Danama ve İdil Polat'ı ( Genç Bayan Takım Kata dalında Altın Madalya ) başarılarından dolayı kutluyoruz